GRUDZIEŃ W MALUSZKOWIE

Czwartek 2 stycznia 2020
 

      Grudzień w Maluszkowie, był bardzo Świąteczny oraz pracowity dla naszych dzieci.

Już na samym początku  mieliśmy uroczystą wizytę naszego wspaniałego gościa :)

Świętego Mikołaja, który nie zapomniał o żadnym Maluszku i każdego obdarował wspaniałym upominkiem. Z chętnymi dziećmi zrobił sobie piękne zdjęcia pamiątkowe.

Drugim ważnym i wspaniałym przeżyciem naszych Maluszków było ubieranie choinki. Dzieciaki ochoczo pomagały rozkładać drzewko świąteczne i je dekorować. Każdy miał swój wkład w upiększanie naszej zielonej choinki zawieszając bańki oraz światełka. Aby wprowadzić nasze maluchy w Świąteczny nastrój ciocie włączały kolędy oraz piosenki zimowe o tematyce „choinka” ;)

W tym miesiącu wykonaliśmy wiele prac plastycznych związanych głównie z tematyką Świąteczną ale i nie tylko :) gdyż w grudniu obchodziliśmy jeszcze jedno ważne święto jakim była „Barbórka”

Dzieci poznawały zawód górnika -Jak wygląda górnik?  - Jakie są cechy charakterystyczne jego stroju?

W tym Temacie wykonaliśmy 2 prace plastyczne :

-  Pierwsza była to czapka górnika- dzieciaki poznawały godło górnicze jakie występuje na czapce a     następnie wklejały go  na papier, na koniec doklejały do niej pióropusz :)

-Drugą pracą z okazji Barbórki jaka wykonały nasze dzieci był wagonik z węglem. Z bibuły odrywały małe węgielki aby następnie wkleić je do wagonika:)

Kolejną pracą jaką wykonały nasze dzieci w grudniu była praca: świętego mikołaja - każde dziecko z różnych elementów ( Trójkąt, koło oczy, wata, wąsy) tworzyło swojego ulubieńca z mała pomocą cioć, które wskazywały jaki element ma być następny.

Pod koniec grudnia tworzyliśmy nasze pocztówki świąteczne.

Maluszki chętnie dekorowały je brokatami oraz cekinami, nie zabrakło również naklejek które same naklejały.

Ostatnią pracą plastyczna jaką dzieci przygotowały dla swoich Rodziców były styropianowe Bańki. Była to praca 2 etapowa gdyż najpierw nasze maluchy musiały pomalować bańki farbą a następnie posypać brokatem.

 

We wszystkie prace plastyczne dzieci podchodziły z pełnym zaangażowaniem oraz zaciekawieniem. Każdy rodzic mógł na bieżąco podziwiać prace swojego Maluszka.

Mamy nadzieje ze wszystkie bardzo się podobały :)

 

 W miesiącu Grudniu obchodziliśmy jeszcze jedno ważne święto jakim były Urodziny Kajetana

zabawa była bardzo udana. Kajetanek pięknie i dumnie zdmuchnął 2 świeczki na swoim torcie.

Jeszcze raz nasz Maluszku życzymy Ci STO LAT :).

Na całą foto relacje z Grudnia zapraszamy do naszej Galerii Zdjęć.

 

 
 Powrót do poprzedniej strony